BWT RONDOPHOS PIK 9 - 10 kg

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 18038-bwt
  • Producent: BWT - Best Water Technology
  • 990,15 zł
  • szt.

BWT RONDOPHOS PIK 9

Preparat korekcyjny do chemicznego wiązania tlenu po przeprowadzonym uprzednio zmiękczaniu wody. Chroni instalacje przed korozją oraz tworzy antyosadowy film ochrony w instalacjach. Opakowanie 10 kg.

Preparaty chemiczne do systemów wody ciepłej, gorącej i pary.

BWT RONDOPHOS PIK 5

ZASTOSOWANIE:
Preparat stosowany do chemicznego wiązania tlenu po przeprowadzonym wcześniej zmiękczeniu wody, szczególnie przy stosowaniu urządzeń działających na zasadzie wymiany jonowej. ondophos PIK 9 jako kombinacja substancji zawiera związki fosforanów trójsodowych wpływających jedynie w nieznacznym stopniu na alkalizacje wody i twardość szczątkową. vimaro.pl
W warunkach roboczych dla wody kotłowej do ciśnienia 30 bar Rondophos PIK 9 nie wykazuje właściwości lotnych i dzięi temu może być stosowany także w wytwornicach pary w przemyśle spożywczym.
 
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
BWT Rondophos PIK 9 jest produktem kombinowanym składającym się z fosforanu i siarczynu sodowego.
Wygląd: biały higroskopijny proszek
Odczyn pH: ok. 11 (roztwór 1%-owy)
Ciężar nasypowy: ok. 1200 g/l
Zawartość P2O5ok. 8%
Zawartość SO2ca 37%
Rozpuszczalność w wodzie przy 200C: 290 g/l

DZIAŁANIE
  • Zapobiega korozji uwarunkowanej jakością wodyWiąże tlen i twardość resztkową, która przekształcona jest do postaci lekko usuwalnego szlamu.
  • Podwyższa zasadowość wody zasilającej kocioł. kupuj w vimar.pl
  • Zwiększa przy ciągłym stosowaniu opłacalność i bezpieczeństwo działania kotła.

DOZOWANIE
Dozowanie Rondophos PIK 9 w roztworze wodnym przebiega bezproblemowo za pośrednictwem stacji dozującej. Przy dozowaniu należy przestrzegać wskazówek producenta kotła względnie odnośnych przepisów (VDI, VDTUV). Wartości orientacyjne w przypadku wody kotłowej:
wartość P: 0,5 -  1,5 mmol/l
P2O5:2 -20 mg/l

Chcesz nawiązać stałą współpracę na atrakcyjnych warunkach?
Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu?

Zapraszamy do kontaktu
tel. 604 551 268

e-mailbiuro@vimaro.pl

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.