BWT RONDOPHOS PIK 5 - 10 kg

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 18037-bwt
  • Producent: BWT - Best Water Technology
  • 424,35 zł
  • szt.

BWT RONDOPHOS PIK 5

- dostępny od wielu lat na rynku, bardzo powszechny preparat przeznaczony do dozowania w obiegach grzewczych i kotłowych.
BWT Rondophos PIK 5 chroni instalacje grzewcze, układy wody gorącej oraz parowe. Preparat można stosować w instalacjach parowych, gdzie para ma bezpośredni kontakt z ludźmi, produktami spożywczymi  czy przedmiotami sterylnymi. Preparat wiąże tlen w wodzie zasilającej i tlen pozostały po odgazowaniu termicznym - działanie antykorozyjne. Opakowanie 10 kg

Preparaty chemiczne do systemów wody ciepłej, gorącej i pary.

BWT RONDOPHOS PIK 5

ZASTOSOWANIE:
Preparat służy do ochrony przed korozją instalacji grzewczych wody ciepłej, wody gorącej i kotłów parowych. Środek ten wiąże tlen w wodzie zasilającej i tlen pozostały po odgazowaniu termicznym. W przeciwieństwie do hydrazyny Rondophos PIK 5 nadaje się również do stosowania w instalacjach parowych, z których para ma bezpośrednią styczność z ludźmi, produktami spożywczymi, przedmiotami sterylnymi i substancjami chemicznymi lub używana jest do nawilżania powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych i zakładach pracy. vimaro.pl
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
BWT Rondophos PIK 5 jest katalizowanym siarczynem sodu.
Wygląd: biały proszek
Odczyn pH: 9,5 (roztwór 1%-owy)
Rozpuszczalność: 200 g/l vimaro.pl
Zdolność do wiązania tlenu: 8g PIK 5/g O2 x m3
Reaguje z tlenem tworząc siarczan sodowy, który usuwany jest przy odsalaniu, co należy uwzględnić w bilansie zawartosci soli. Produkt jest neutralny wobec materiałów stosowanych zwykle w instalacjach grzewczych. Dzięki połączeniu fosforanów korekcyjnych ze środkiem RONDOPHOS PIK 5 zachowane zostają wymagania wytycznych VdTUV, VGB oraz wartości graniczne wg VDI 2035.

DOZOWANIE
Dozowanie zależne jest od zawartości tlenu  w wodzie i od warunków roboczych. Na 1 g tlenu absorbowane jest 8 g Rondophos PIK 5. Ponieważ tlen przedostaje się do instalacji m.in. za pośrednictwem pomp, armatury, połączeń kołnierzowych itp. we wszystkich częścich systemu zapewniony musi zostać wystarczający nadmiar preparatu Rondophos PIK 5. (5 - 20 g PIK 5 na 1 m3) Konieczna ilość ponadnormatywna ustalana jest przy pomocy testera ręcznego.
1 g SO32-/m3 

Chcesz nawiązać stałą współpracę na atrakcyjnych warunkach?
Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu?

Zapraszamy do kontaktu
tel. 604 551 268

e-mail: biuro@vimaro.pl

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.