Pompa ciepła Fairland Inverter-Plus 13kW (basen 30 - 55m3) WI-FI

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: IPHCR33
  • Producent: Fairland
  • 11 979,00 zł
  • szt.

Pompa ciepła Fairland Inverter-Plus 13kW 230V dla basenu o objętości 30 - 55m3 WI-FI

- W pełni inwerterowa pompa ciepła firmy Fairland jest jednym z najlepszych rozwiązań do ogrzewania wody basenowej. Pompy inwerterowe są nieco droższe od zwykłych pomp ciepła typu ON/OFF, jednak są bardziej energooszczędne, zastosowane falowniki dopasowują obroty sprężarki i wentylatora do zapotrzebowania ciepła w wodzie. Zestaw zawiera: kompletną pompę ciepła, zestaw do usuwania skroplin oraz instrukcję obsługi. Gwarancja: 36 miesiące.

Pompa ciepła Fairland Inverter-Plus dla basenu 13kW 230V dla basenu 30-55m3 WI-FI

Inwerterowa pompa ciepła firmy Fairland jest jednym z najlepszych rozwiązań do ogrzewania wody basenowej. W pełni inwerterowe pompy ciepła są nieco droższe od zwykłych pomp ciepła typu ON/OFF, jednak są bardziej energooszczędne, zastosowane falowniki w płynny sposób dopasowują obroty sprężarki i wentylatora do zapotrzebowania ciepła w wodzie. Nie włączają i nie wyłączają się zbyt często dlatego nie wytwarzają niepotrzebnych strat ciepła, a gdy zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło w wodzie to sprężarka i wentylator pracują na niskich lub średnich obrotach.

Pompę ciepła najlepiej jest ustawić na fundamencie za pośrednictwem wibroizolatorów, w ten sposób ograniczymy hałas i wibrację. Rury tłoczące wodę z basenu do pompy najlepiej jest zaizolować termicznie, w ten sposób unikniemy niepotrzebnych strat ciepła.

Pompa inwerterowa do wydajnej pracy potrzebuje powietrza atmosferycznego, to z niego wytwarzane jest ciepło dostarczane do wody basenowej.

Obsługa pompy jest bardzo prosta. Na obudowie znajduje się sterownik przyciskiem: włączenia, ustawienia temperatury, tryb, blokady ustawień  oraz wyświetlaczem na którym widnieje temperatura wody: wlotowa/wylotowa, wydajność pompy oraz tryb pracy. Na początku sezonu grzewczego zalecany jest wybór trybu „silence”, pompa pracuje wtedy ze średnią wydajnością ok. 50% osiągając przy tym wyższy  współczynnik COP i generując mniejszy hałas.

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

Chcesz zamontować pompę ciepła?? Skorzystaj z oferty specjalnej. Zaprzaszam do kontaktu.

tel. 881 550 777

e-mailbiuro@vimaro.pl

Informacja:
Największe straty ciepła są w basenach bez przykrycia. Przykrywając basen folią solaryczną możesz zminimalizować straty ciepła nawet do 80%. 
Pompa ciepła + folia solaryczna = wydłużenie sezonu o kilka tygodni.

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.