Odkurzacz basenowy DOLPHIN SUPREME M400 WB

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 99991013WB-dolphin
 • Producent: DOLPHIN

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 7 929,00 zł brutto
 • 6 849,00 zł
 • szt.

Dolphin SUPREME M400 (ze szczotkami Wonder Brush)

- przeznaczony do czyszczenia basenów prywatnych do 12 m długości. Czyści dno ściany i linię wody. Wyposażony w wiele funkcji umożliwiających łatwe i komfortowe czyszczenie basenu. W komplecie wózek transportowy, filtry zgrubne i dokładne, szczotki WB przeznaczone do czyszczenia basenów płytkowanych o gładkiej strukturze.

Odkurzacz basenowy DOLPHIN SUPREME M400 ze szczotkami Wonder Brush

Odkurzacz Supreme M4 został zastąpiony przez Supreme M400. Teraz posiada on podwójny napęd Dynamic, a system skanowania wyposażony został w żyroskop, zapewniający dużą precyzję ruchów. W rezulacie Supreme M400 znacznie skuteczniej manewruje pokrywając prawie całe dno w basenach o różnych kształtach, z przeszkodami oraz z wypłyceniami i większymi spadkami dna.- dzięki zastosowaniu unikalnych i innowacyjnych funkcji sprawdza się praktycznie w każdych warunkach, zapewniając efektywne i optymalne czyszczenie za każdym razem. Ta unikalna funkcjonalność w połączeniu z zaawansowaną technologią pozwala użytkownikowi w większym stopniu cieszyć się basenem, spędzać w nim więcej czasu dla przyjemności, minimalizując czas potrzebny na utrzymanie basenu w czystości.

 

Charakterystyka odkurzacza Dolphin M400:


Supreme M400 wyposażony w szczotki CB czyści dno, ściany i linię wody w basenie. Przeznaczony do basenów z szorstką powierzchnią: np. betonową, PCW, z włókna szklanego, folii basenowej i do szorstkich powierzchni ceramicznych i mozaiki. Dodatkowe, napędzane szczotki od dołu odkurzacza zapewniają wyjątkową skuteczność czyszczenia. Ta dodatkowa szczotka obrotowa zapobiega odkładaniu się skupisk glonów i bakterii na dnie i ścianach basenu, zdecydowanie poprawiając efekty czyszczenia.

Dolphin Supreme M400 jako jeden z niewielu odkurzaczy posiada ruchome pokrywy górne umożliwiające wygodne i szybkie wyjmowanie wkładów filtracyjnych w celu ich wyczyszczenia. Wszystkie zanieczyszczenia zbierane są na jednym z dwóch dostępnych od góry wkładów filtracyjnych. Każdy wkład może zostać wyposażony w jeden z dwóch rodzajów filtrów dostarczonych wraz z odkurzaczem. Wielorazowe zgrubne filtry siatkowe służą do usuwania większych zanieczyszczeń i do wiosennego czyszczenia basenów zewnętrznych. Jako filtry dokładne, stosowane są filtry kartuszowe (podobne w budowie do samochodowych filtrów powietrza), które mogą być wielokrotnie płukane pod bieżącą wodą.

Supreme M400 został wyposażony w mikroprocesorowy układ sterowania i diagnostyki z oprogramowaniem zapewniającym niezawodne skanowanie całego dna i ścian basenu w trakcie cyklu pracy. Odkurzacz pracuje w pełni automatycznie w basenach o różnej wielkości i różnym kształcie, włącznie z basenami posiadającymi wypłycenia (plaże).

Odkurzacz posiada umiejętność programowania cyklu pracy zapewniającą efektywny proces czyszczenia i odkurzania, mimo różnych przeszkód znajdujących się w basenie jak słupy, drabinki czy schody. Odkurzacz wyposażony został w nowy uniwersalny zasilacz cyfrowy, wózek do wygodnego transportu i przechowywania, a przewód zasilający posiada obrotnicę zapobiegającą jego skręcaniu.

Konstrukcja odkurzacza jest prosta, dzięki czemu okresowe przeglądy i wymiana zużytych części nie stanowią większego problemu (technologia DIY – do it yourself – zrób to sam).
Elementy konstrukcyjne wykonano z trwałych tworzyw sztucznych, co zapewnia długoletnią pracę.Cechy odkurzacza Dolphin M400:

 • Zwiększona wygoda obsługi dzięki opatentowanemu dostępowi do wkładów filtracyjnych od góry
 • 2 rodzaje wkładów filtracyjnych: dokładne wielorazowe kartuszowe, zgrubne siatkowe (tak zwane wiosenne)
 • Zawory zwrotne wody zapobiegają ucieczce zanieczyszczeń i zapewniają szybkie opróżnienie z wody przy wyjmowaniu odkurzacza z basenu
 • Dodatkowe aktywne szczotki od dołu
 • Cyfrowy zasilacz impulsowy – 100-250V o bardzo niskiej wadze 1.8kg
 • Jednolity przewód pływający z obrotnicą
 • Podwójne uszczelnienie zespołu napędowego
 • Bezśrubowy montaż zespołu napędowego
 • Regulowane uchwyty definiują szybkość czyszczenia na lini wodnej
 • Wysuwane pływaki zapewniają optymalne skanowanie dna basenu

 

Skanowanie basenu przez odkurzacz Dolphin M400:

 • 2.5 godzinny cykl
 • Czyści dno, ściany i linię wody. Wspina się w obu kierunkach ruchu
 • Po starcie odkurzacz wspina się po przeciwnej ścianie. Przez pierwsze 20 min odkurzacz wspina się co 2 min czyszcząc linię wody przez 40 sekund. Następnie wspina się co 4 min na 40 sekund
 • Zwroty - pompa wyłącza się 3-krotnie, aby zapewnić zmianę kierunku ruchu.

Siatka skanowania basenu przez Supreme M4

Siatka skanowania basenu przez Supreme M4

SPECYFIKACJA ODKURZACZ SUPREME M400
Cykl pracy (czyszczenia)  2,5 godziny 
Długość przewodu zasilającego 18 m  18 m
Obrotnica  tak - zabezpieczenie przed skręcaniem przewodu
Dokładność filtrowania  50 µm dla filtrów kartuszowych oraz 100 µm dla filtrów zgrubnych siatkowych
Szczotki Wonder Brush (WB)
Wydajność pompy 17 m3 /godz
Napięcie zasilające zespół napędowy  24 VDC 
Pobór mocy zespołu napędowego  100 W 
Zasilacz  uniwersalny, cyfrowy 
Napięcie zasilania pierwotne  100 – 250 VAC 
Napięcie zasilania wtórne  poniżej 30 VDC 
Stopień ochrony zasilacza  IP 54 
Wózek transportowy Tak
Masa (bez przewodu) 10 kg

Dowiedz się więcej

 

Jeżeli nie wiesz, który z dostępnych w sklepie odkurzaczy będzie dla Ciebie najlepszą opcją skontaktuj się z nami. Doradzimy najlepsze rozwiązanie !

Zapraszamy do kontaktu
tel. 881 550 777

e-mail: biuro@vimaro.pl

 • Systematyczne stosowanie odkurzacza powoduje usunięcie większości zanieczyszczeń z basenu, także organicznych, co w istotny sposób ogranicza zużycie preparatów chemicznych do uzdatniania wody basenowej.
 • Warto używać odkurzacza nwet jeśli nie korzystamy z basenu. Odkrzacz poruszając się po basenie dodatkowo "miesza" wodę zapobiegając powstawaniu "martwych stref"

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.