Odkurzacz basenowy DOLPHIN PRO X2 CB

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 9999093X-dolphin
 • Producent: DOLPHIN

Odkurzacz basenowy Dolphin PRO X2 CB

- przeznaczony do czyszczenia dna, ścian i lini wodnej w dużych basenach do 25 m długości. Jest bardzo popularnym odkurzaczem funkcjonującym na bardzo wielu obiektach publicznych w Polsce. Prosta obsługa, skuteczne czyszczenie, bezawaryjne funkcjonowanie przez wiele lat i niewysoka cena sprawiają, że Dolphin Pro X2 jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla basenów publicznych, hoteli i szkół. Odkurzacz wyposażony w szczotki CB oraz przewód zasilający z obrotnicą o dł. 30 m. 

Odkurzacz basenowy Dolphin PRO X2 CB

- przeznaczony do czyszczenia dna, ścian i lini wodnej w dużych basenach do 25 m długości. Jest bardzo popularnym odkurzaczem funkcjonującym na bardzo wielu obiektach publicznych w Polsce. Prosta obsługa, skuteczne czyszczenie, bezawaryjne funkcjonowanie przez wiele lat i niewysoka cena sprawiają, że Dolphin Pro X2 jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla basenów publicznych, hoteli i szkół. Odkurzacz wyposażony w szczotki WB oraz przewód zasilający z obrotnicą o dł. 30 m.

Szczotki WB (Combi Brush) - Przeznaczone do basenów pokrytych różnymi rodzajami ceramiki i mozaiki, basenów wyłożonych folią, jak również wykonanych z żywic poliestrowych i stali nierdzewnej.

Wszystkie zanieczyszczenia zbierane są w dużym worku filtracyjnym, który może być wielokrotnie płukany pod bieżącą wodą, a także wyprany w pralce mechanicznej.

Posiada on dużą powierzchnię filtrowania umożliwiając wyczyszczenie brudnego basenu w jednym cyklu pracy. Zapełnienie worka filtracyjnego sygnalizowane jest kontrolką na zasilaczu wskazującą na konieczność jego wyczyszczenia.

Zespół napędowy wyposażony został w system żyroskopowy, dzięki czemu odkurzacz posuwa się po liniach prostych, w wyniku czego skuteczność czyszczenia dna basenu uległa zdecydowanej poprawie.

Odkurzacz posiada nowy uniwersalny zasilacz cyfrowy współpracujący z łatwym w obsłudze pilotem zdalnego sterowania. Pilot umożliwia wybór trybu pracy automatycznej lub ręcznej, podczas którego za pomocą przycisków można skierować odkurzacz do miejsc wymagających dodatkowego czyszczenia.
Dolphin Pro-X2 wyposażony został w mikroprocesorowy układ sterowania i diagnostyki z oprogramowaniem zapewniającym niezawodne skanowanie całego dna i ścian basenu w trakcie cyklu pracy. Odkurzacz pracuje w pełni automatycznie w basenach o różnej wielkości i różnym kształcie, włącznie z basenami posiadającymi wypłycenia (plaże), a także posiada umiejętność programowania cyklu pracy zapewniającą efektywny proces czyszczenia mimo różnych przeszkód znajdujących się w basenie jak słupy, drabinki czy schody.
Zmodernizowana konstrukcja obudowy i wałków napędowych ułatwia dokonanie wymiany szczotek we własnym zakresie.
Elementy konstrukcyjne wykonano ze specjalnie wzmacnianych tworzyw sztucznych ze względu na trudną eksploatację na basenach publicznych zapewniając tym samym długoletnią pracę.
Odkurzacz wyposażony został w wózek do wygodnego transportu i przechowywania, a przewód zasilający posiada obrotnicę zapobiegającą jego skręcaniu.

Cechy odkurzacza Pro-X2

 • Doskonała skuteczność czyszczenia i odkurzania dna, ścian i linii wodnej basenu.
 • Cykl pracy (czyszczenia) do wyboru: 4, 6 lub 8 godzin, po czym następuje automatyczne wyłączenie odkurzacza.
 • Zespół napędowy wyposażono w system żyroskopowy, dzięki czemu odkurzacz porusza się po liniach prostych, a skuteczność odkurzania dna basenu jest zdecydowanie lepsza.
 • Zespół napędowy posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem.
 • Pilot zdalnego sterowania umożliwia wybór trybu czyszczenia automatycznego lub ręcznego, a także wybór programu czyszczenia i parametrów pracy automatycznej.
 • Cztery szczotki i dwa silniki napędowe polepszają zdecydowanie właściwości manewrowe odkurzacza podczas pracy automatycznej i ręcznej.
 • Nowy zasilacz cyfrowy posiada kontrolkę wskazującą na konieczność wyczyszczenia worka.
 • Przewód zasilający o długości 30 m posiada obrotnicę zapobiegającą jego skręcaniu.
 • Wyposażony jest w wózek do wygodnego transportu i przechowywania odkurzacza.
 • Standardowo wyposażony w szczotki CB (Combi Brush) przeznaczone do basenów pokrytych różnymi rodzajami ceramiki i mozaiki, basenów wyłożonych folią PVC, jak również wykonanych z żywic poliestrowych i stali nierdzewnej.
 • Gwarancja – 2 lata, przy czym gwarancja na zespół napędowy – 3 000 godzin pracy.

Pilot zdalnego sterowania

Pilot zdalnego sterowaniaPilot umożliwia wybór trybu pracy ręcznej (sterowanie ruchami odkurzacza) oraz trybu pracy automatycznej. W czasie pracy ręcznej sterowanie ruchami odkurzacza odbywa się za pomocą czterech przycisków. Po zmianie trybu pracy na automatyczny możliwy jest wybór parametrów oraz rodzaju czyszczenia obrazowanych za pomocą umieszczonych na wyświetlaczu ikonek: • Długość cyklu pracy (czyszczenia):
  • cykl szybki 4 godziny,
  • cykl skuteczny do codziennego czyszczenia 6 godzin (nastawa domyślna),
  • cykl ekstra skuteczny 8 godzin.
 • Zwłoka rozpoczęcia pracy (umożliwia opadnięcie zanieczyszczeń na dno basenu):
  • bez zwłoki (nastawa domyślna),
  • zwłoka 1 godz,
  • zwłoka 2 godz.
 • Rodzaj czyszczenia:
  • standard (nastawa domyślna) - czyszczenie dna, ścian i linii wodnej basenu,
  • ultra czyszczenie dna i narożników basenu (zwiększone ssanie i wolniejsze ruchy odkurzacza)
  • zwykłe czyszczenie dna i narożników basenu,
  • czyszczenie ścian i linii wodnej basenu.

 

DANE TECHNICZNE DOLPHIN PRO X2
 Cykl pracy (czyszczenia)  4 / 6 / 8 godzin 
 Długość przewodu zasilającego  30 m 
 Obrotnica   tak - zabezpieczenie przed skręcaniem przewodu
 Dokładność filtrowania  50 µm i 70 µm (dwa worki filtracyjne) 
 Powierzchnia filtrowania  7 750 cm2
 Prędkość czyszczenia liniowa  900 m/godz 
 Prędkość czyszczenia powierzchni  350 m2/godz
 Szerokość czyszczenia  0,4 m 
 Szczotki  Combi Brush
 Wydajność pompy  17 m3
 Napięcie zasilające zespół napędowy  27 VDC 
 Pobór mocy zespołu napędowego  150 W 
 Zasilacz  uniwersalny cyfrowy ze wskaźnikiem zapełnienia  worka filtracyjnego 
 Napięcie zasilania pierwotne  100 – 250 VAC 
 Napięcie zasilania wtórne  poniżej 30 VDC 
 Stopień ochrony zasilacza  IP 54 
 Wózek  tak 
 Masa (bez przewodu)  12 kg 
 Wymiary kartonu  60x50x50 cmWyposażenie basenów publicznych, serwis odkurzaczy DOLPHIN

Kontakt:

tel. 881 550 777

e-mail: biuro@vimaro.pl

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.