BWT CILLIT ZN/I - 20kg

BWT CILLIT ZN/I 

preparat przeznaczony do rozpuszczania kamienia oraz osadów rdzy w instalacjach i urządzeniach wykonanych z różnego rodzaju metali. Opakowanie 20 kg.

Preparaty do usuwania kamienia kotłowego

BWT CILLIT ZN/I

ZASTOSOWANIE: Preparat do usuwania kamienia z urządzeń technicznych. 
Cillit ZN/I przeznaczony jest do rozpuszczania i usuwania kamienia oraz osadów rdzy w ogrzewaczach wody użytkowej, podgrzewaczach przepływowych, bojlerach, wymiennikach ciepła, obiegach chłodniczych, instalacjach kotłowych, podgrzewaczach wstępnych, przegrzewaczach pary, chłodnicach oraz skraplaczach. Może być stosowany w instalacjach i urządzeniach z żeliwa (EN-GJL, EN-GJS), z niestopowych i niskostopowych materiałów żelaznych, miedzi, mosiądzu oraz materiałów cynkowanych i cynowanych. vimaro.pl
Nie należy stosować tego rodzaju roztworów w przypau wyrobów pokrytych emalią niekwasoodporną oraz wykonanych z tworzyw sztucznych nieodpornych na działanie kwasów, a także z aluminium, stali nierdzewnej, żeliwa oraz w przypadku płytek okładzinowych z marmuru i wapienia. 
Produkt nie jest dopuszczony do stosowania w obiegach wody pitnej

Preparat podczas procesu rozpuszczania reaguje z węglanem wapnia, zużywając się sukcesywnie - z tego względu zapotrzebowanie na Cillit ZN/I należy wyliczać biorąc pod uwagę ilość kamienia przeznaczonego do rozpuszczenia. Zapotrzebowanie oblicza się ze wzoru:
Powierzchnia osadów kamienia (m2) x śr. grubość (mm) x 6 =  zapotrzebowanie na Cillit ZN/I w kg.

może być używany w urządzeniach i instalacjach z żeliwa (EN-GJL, EN-GJS), niestopowych i niskostopowych materiałów żelaznych, miedzi, mosiądzu, stali cynkowanej i cynowanej. vimaro.pl
Nie należy stosować preparatu w przypadku urządzeń emaliowanych oraz z tworzyw sztucznych, nieodpornych na działanie kwasów, a także z aluminium, stali szlachetnej oraz w przypadku płytek okładzinowych z marmuru i wapienia. vimaro.pl
Produkt nie jest dopuszczony do stosowania w obiegach wody pitnej.
 
Charakterystyka:
  • brązowa ciecz
  • ostry i gryzący zapach
  • gęstość: 1,15 kg/l (przy 20oC)
  • odczyn: < 1,0 pH
  • współczynnik rozpuszczania: 2,5 (tzn. 2,5 kg Cilit ZN/I rozpuszcza 1 kg osadu)
  • nie jest wrażliwy a mróz
Do usuwania kamienia należy używać roztworu w stosunku1+9 (1 część preparatu + 9 części wody). Oznacza to stężenie robocze 10%. Do rozpuszczania osadów rdzy zaleca się stężenie 50 - 100%. Najkorzystniejsza temperatura pracy: 20oC - 40oC. Wzrost temperatury przyspiesza szybkość rozpuszczania.
 
Opakowanie: kanister 20 kg

 CILLIT-ZN1
 Stężenie użytkowe [%] w przypadku kamienia kotłowego: 10%
 Stężenie użytkowe [%] w przypadku rdzy: 50-100%
 Temperatura robocza: 20-40

Czas realizacji: 5-10 dni roboczych

Zapraszamy do kontaktu
tel. 881 550 777

e-mail: biuro@vimaro.pl

 

Zapchana i niedrożna instalacja grzewcza to zbędne straty ciepła powodujące zwiększone zużycie energii i straty gazu czy oleju opałowego. To także zwiększone koszty ogrzewania.

Kamień i osad w systemach grzewczych obniżają sprawność cieplną instalacji. 
Oszczędzaj z preparatami Cillit !

Zużyte substancje Cillit można neutralizować przy pomocy preparatu Cillit Neutra. 
Po neutralizacji przeprowadzonej zgodnie z zaleceniami producenta, ciecz może zostać odprowadzona do kanalizacji ściekowej.

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.