BWT CILLIT NAW - 20kg

BWT CILLIT NAW

- preparat do hamującego korozję końcowego uzdatniania (pasywacji) powierzchni metalowych po chemicznym czyszczeniu środkami chemicznymi CILLIT. Opakowanie 20 kg

Preparaty do usuwania kamienia kotłowego

BWT CILLIT NAW

ZASTOSOWANIE:
Preparat jest przeznaczony do hamującego korozję końcowego uzdatniania (pasywacji) powierzchni meta­lowych w bojlerach, podgrzewaczach przepływowych, instalacjach rurowych, obiegach chłodniczych, podgrzewaczach wstępnych, przegrzewaczach, chłodnicach i kondensatorach. Preparat jest dopuszczony do obróbki antykorozyjnej wszelkich powierzchni metalowych w czyszczonych chemicznie instalacjach i urządzeniach z wyłączeniem materiałów na bazie aluminium.
 
CHARAKTERYSTYKAPRODUKTU:
  • zilelonkawa ciecz o niskim stopniu lepkości
  • Gęstość: 1,16 kg/l (przy 20oC)
  • Odczyn: 13,0 pH
  • Cilit Naw znacznie obniża zdolność powierzchni metalowych do powtórnego rdzewienia.
  • Opakowanie: kanister 20 kg
STOSOWANIE
Cilli Naw należy stosować w mieszaninie 1:19 (1 część preparatu w 19 częściach wody) co daje stężenie robocze 5%. Sporządzoną mieszaninę w przypadku pasywacji urządzeń mniejszych - należy przepompowywć przez kilka minut, używając agregatów do szybkiego usuwania osadów wapiennych. Przy pasywacji urządzeń dużych czas działania powienien wynosić od 0,5 do 1 godziny. Na zakończenie należy urządzenie i instalację wypłukać wodą i włączyć do eksploatacji. Przy przerwie w eksploatacji rzędu kilku dni można pozostawić roztwór preparatu CILLIT NAW w urządzeniu, aż do przewidywanego włączenia.

CILLIT-NAW
  Stężenie użytkowe [%]
  w przypadku kamienia kotłowego:
5%
 Stężenie użytkowe [%]
 w przypadku rdzy:
-
 Temperatura robocza: 20-60

Czas realizacji: 5-10 dni roboczych

Zapraszamy do kontaktu
tel. 881 550 777

e-mail: biuro@vimaro.pl

 

Zapchana i niedrożna instalacja grzewcza to zbędne straty ciepła powodujące zwiększone zużycie energii i straty gazu czy oleju opałowego. To także zwiększone koszty ogrzewania.

Kamień i osad w systemach grzewczych obniżają sprawność cieplną instalacji. 
Oszczędzaj z preparatami Cillit !

Zużyte substancje Cillit można neutralizować przy pomocy preparatu Cillit Neutra. 
Po neutralizacji przeprowadzonej zgodnie z zaleceniami producenta, ciecz może zostać odprowadzona do kanalizacji ściekowej.

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.