BWT CILLIT KALKLOSER P -5 x 1kg (proszek)

BWT CILLIT KALKLOSER P 

Preparat w formie proszku służący do rozpuszczania osadów wapiennych w podgrzewavczach przepływowych, bojlerach, termach, w urządzeniach służących do zaopatrywania w wodę gorącą, w podgrzewaczach wody pitnej, ekspresach do kawy i herbaty, zmywarkach do naczyń, pralkach i innych podobnych urządzeniach oraz w przewodach rurowych. Roztwór można stosować również jako nieszkodliwy dla środowiska środek do czyszczenia urządzeń odwróconej osmozy, a także w urządzeniach do dezynfekcji promieniami UV. Opakowanie: 5 saszetek x 1 kg

BWT CILLIT KALKLOSER P 

Preparat w formie proszku służący do rozpuszczania osadów wapiennych w podgrzewavczach przepływowych, bojlerach, termach, w urządzeniach służących do zaopatrywania w wodę gorącą, w podgrzewaczach wody pitnej, ekspresach do kawy i herbaty, zmywarkach do naczyń, pralkach i innych podobnych urządzeniach oraz w przewodach rurowych. Roztwór można stosować również jako nieszkodliwy dla środowiska środek do czyszczenia urządzeń odwróconej osmozy, a także w urządzeniach do dezynfekcji promieniami UV.

CILIT KALKLOSER P może być stosowany w urządzeniach i instalacjach z aluminium, siluminu, miedzi, mosiądzu, stali nierdzewnej, ołowiu, cyny, chromu, niklu i innych, surowców cynkowanych i cynowanych, żeliwa (EN-GJL i EN-GJS), niestopowych i niskostopowych materiałów żelaznych oraz przy czyszczeniu membran odwróconej osmozy z polisulfonu. Odwapniacza BWT CILIT KALKLOSER P nie należy stosować do urządzeń emaliowanych, nieodpornych na działanie kwasów oraz z polistyrenu.
 
Najpóźniej po upływie 2 lat od rozpoczęcia eksploatacji podgrzewacze wody pitnej powinny zostać poddane szczegółowej kontroli pod zględem gromadzenia się osadów oraz - w razie potrzeby - poddane odpowiedniemu procesowi czyszczenia (DIN 1988 część 8 załącznik A)
Usuwanie kamienia służy nie tylko bezawaryjnemu działaniu urządzenia, ale wymagane jest także do ograniczenia rozrostu legionelli.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
  • biały proszek
  • Odczyn: 1,0 - 1,5 pH (roztwór 5%)
  • Wskaźnik rozpuszczania: 0,48 kg wapienia może zostać rozpuszczone przez 1 kg preparatu CILIT KALKLOSER P
  • w oryginalnym opakowaniu produkt może być przechowywany przez okres co najmniej  pięciu lat. Podczas używania CILLIT KALKLOSER należy używać całych opakowań.

SZCZEGÓŁOWY PIS STOSOWANIA W ZAŁĄCZNIKU PRODUKTU.

 CILLIT-KALKLÖSER P
  Stężenie użytkowe [%]w przypadku kamienia kotłowego: 10%
  Stężenie użytkowe [%] w przypadku rdzy: -
 Temperatura robocza: 20-60

Czas realizacji: 5-10 dni roboczych

Zapraszamy do kontaktu
tel. 881 550 777

e-mail:
biuro@vimaro.pl

Zapchana i niedrożna instalacja grzewcza to zbędne straty ciepła powodujące zwiększone zużycie energii i straty gazu czy oleju opałowego. To także zwiększone koszty ogrzewania.

Kamień i osad w systemach grzewczych obniżają sprawność cieplną instalacji. 
Oszczędzaj z preparatami Cillit !

Zużyte substancje Cillit można neutralizować przy pomocy preparatu Cillit Neutra. 
Po neutralizacji przeprowadzonej zgodnie z zaleceniami producenta, ciecz może zostać odprowadzona do kanalizacji ściekowej.

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.