BWT CILLIT Kalkloser - 20kg

BWT CILLIT KALKLOSER

Odwapniacz, służy do rozpuszczania i usuwania kamienia w podgrzewaczach przepływowych, bojlerach, termach oraz przewodach rurowych, pralkach i podobnych urządzeniach. Opakowanie: kanister 20 kg

Preparaty do usuwania kamienia kotłowego i osadów 

BWT CILLIT KALKLOSER

(odwapniacz) służy do rozpuszczania i usuwania kamienia w podgrzewaczach przepływowych, bojlerach, termach oraz przewodach rurowych, pralkach i podobnych urządzeniach. BWT CILLIT KALKLOSER może być stosowany w urządzeniach i instalacjach z aluminium, siluminu, miedzi, mosiądzu, ołowiu i stali nierdzewnej, cyny, niklu, chromu, żeliwa (EN-GJL, EN-GJS), niestopowych i niskostopowych materiałów żelaznych - jednak nie należy stosować tego rodzaju roztworów w przypadku urządzeń emaliowanych oraz tworzyw sztucznych nieodpornych na działanie kwasów, a także z polistyrolu. Produkt jest dopuszczony do stosowania w obiegach wody pitnej.

Preparat spełnia wymagania VDI 2035 dotyczące roztworów rozpuszczających i usuwających osady, odośnie skuteczności działania (przekraczając w znaczny stopniu określony w normie stopień skuteczności) oraz normatywne warunki tolerancji względem wymienionych w karcie charakterystyki suowców.

STOSOWANIE
Podczas procesu rozpuszczania preparat reaguje z węglanem wapnia, zużywając się sukcesywnie. Zapotrzebowanie na Cillit Kalkloser oblicza się za pomocą wzoru:
Powierzchnia osadów (m2) x śr. grubość (mm) x 2,8 = zapotrzebowanie na Cillit Kalkloser w kg.
Do usuwania kamienia należy używać roztworu w stosunku 1+9 (tzn. 1 częśc preparatu na 9 części wody) - oznacza to stężenie robocze 10%. Najkorzystniejsza temperatura pracy zawiera się między 20 a 40oC. Wzrost temperatury przyszpiesz znacznie szybkość rozpuszczania osadów.


Pozostałe informacje dotyczace stosowania dostępne w załączniku produktu.


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

  • prawie bezbarwny roztwór o ostrym, gryzącym zapachu.
  • Gęstość: 1,18 kg/l (przy 20 0C)
  • Odczyn: < 1,0 pH
  • Wskaźnik rozpuszczania: 1,1 (1,1 kg roztworu rozpuszcza 1 kg kamienia)
  • Podczas procesu rozpuszczania preparat reaguje z węglanem wapnia, zużywając się sukcesywnie.
  • Środek nie jest wrażliwy na mróz

Opakowanie: kanister 20 litrów

CILLIT-KALKLÖSER
 Stężenie użytkowe [%] w przypadku kamienia kotłowego: 10%
 Temperatura robocza: 20-40

Czas realizacji: 5-10 dni roboczych

Zapraszamy do kontaktu
tel. 881 550 777

e-mail: biuro@vimaro.pl

 

Kamień i osad w systemach grzewczych obniżają sprawność cieplną instalacji. 
Oszczędzaj z preparatami Cillit !

Zużyte substancje Cillit można 
neutralizować przy pomocy preparatu Cillit Neutra.
Po neutralizacji przeprowadzonej zgodnie z zaleceniami producenta, ciecz może zostać odprowadzona do kanalizacji ściekowej.

 

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.