BWT CILLIT FFW/TW - 20kg

BWT CILLIT FFW/TW

Preparat do usuwania osadów zawierających związki wapnia, żelaza (rdzy) i innych osadów nieorganicznych z urządzeń technicznych: podgrzewaczach przepływowych, bojlerach, wymiennikach ciepła, obiegach chłodniczych, instalacjach kotłowych, podgrzewaczach wstępnych, przegrzewaczach pary, chłodnicach oraz skraplaczach. Produkt dopuszczony jest także do stosowania w obiegach wody pitnej może być stosowany w instalacjach i urządzeniach z niestopowych i niskostopowych materiałów żelaznych, miedzi, mosiądzu oraz materiałów cynkowanych i cynowanych. Opakowanie: kanister 20 kg

Preparaty do usuwania kamienia kotłowego

BWT CILLIT FFW/TW

ZASTOSOWANIE: Preparat do usuwania kamienia z urządzeń technicznych. 
Cillit FFW/TW przeznaczony jest do rozpuszczania i usuwania kamienia oraz osadów rdzy w podgrzewaczach przepływowych, bojlerach, wymiennikach ciepła, obiegach chłodniczych, instalacjach kotłowych, podgrzewaczach wstępnych, przegrzewaczach pary, chłodnicach oraz skraplaczach. Produkt dopuszczony jest także do stosowania w obiegach wody pitnej może być stosowany w instalacjach i urządzeniach z niestopowych i niskostopowych materiałów żelaznych, miedzi, mosiądzu oraz materiałów cynkowanych i cynowanych. 
Nie należy stosować tego rodzaju roztworów w przypau wyrobów pokrytych emalią niekwasoodporną oraz wykonanych z tworzyw sztucznych nieodpornych na działanie kwasów, a także z aluminium, stali nierdzewnej, żeliwa oraz w przypadku płytek okładzinowych z marmuru i wapienia. 

Preparat podczas procesu rozpuszczania reaguje z węglanem wapnia, zużywając się sukcesywnie - z tego względu zapotrzebowanie na Cillit FFW/TW należy wyliczać biorąc pod uwagę ilość kamienia przeznaczonego do rozpuszczenia. Zapotrzebowanie oblicza się ze wzoru:
Powierzchnia osadów kamienia (m2) x śr. grubość (mm) x 6 =  zapotrzebowanie na Cillit FFW/TW w kg.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:
ciecz o brązowawym zabarwieniu i ostrym, gryzącym zapachu
Gęstość: 1,15 g/cm3 (przy 20 0C)
Wskaźnik rozpuszczania: 2,5 (2,5 kg Cilit rozpuszcza 1 kg osadu)
Produkt zawiera: Kwas chlorowodorowy
Wartość pH: 1 (10 g/l, 20

Czas realizacji: 5-10 dni roboczych

Zapraszamy do kontaktu
tel. 881 550 777

e-mail:
biuro@vimaro.pl

Zapchana i niedrożna instalacja grzewcza to zbędne straty ciepła powodujące zwiększone zużycie energii i straty gazu czy oleju opałowego. To także zwiększone koszty ogrzewania.

Kamień i osad w systemach grzewczych obniżają sprawność cieplną instalacji.
Oszczędzaj z preparatami Cillit !

Zużyte substancje Cillit można neutralizować przy pomocy preparatu Cillit Neutra. 
Po neutralizacji przeprowadzonej zgodnie z zaleceniami producenta, ciecz może zostać odprowadzona do kanalizacji ściekowej.

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.