BWT BENAMIN pH PLUS 5kg granulat

BWT BENAMIN PLUS

- jest to szybko rozpuszczający się granulat stosowany w celu podwyższenia odczynu (pH) wody basenowej. Preparat Benamin PLUS jest granulatem o odczynie zasadowym, zawiera węglan sodowy.

PODWYŻSZANIE WARTOŚCI pH WODY W BASENIE.

BWT BENAMIN PLUS

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
Benamin PLUS jest to szybko rozpuszczający się granulat stosowany w celu podwyższenia odczynu wody basenowej.
Preparat Benamin PLUS jest granulatem o odczynie zasadowym, zawiera węglan sodowy. Własności: biały granulat


SPOSÓB STOSOWANIA / DAWKOWANIE
Preparat PLUS należy wprowadzać porcjami rozprowadzając możliwie równomiernie na całej powierzchni basenu. Pomiędzy wprowadzaniem kolejnych porcji preparatu należy kontrolować wartość pH wody. Wartość pH wody basenowej należy utrzymywać na poziomie pH 7,2 - 7,6.
W przypadku stosowania automatycznego dozownika korektora pH w postaci płynnej, nie należy przekraczać 5 % stężenia roztworu użytkowego.
Zastosowanie automatycznego urządzenia do pomiaru i korekty wartości pH, ułatwia w znacznym stopniu utrzymanie stałej i prawidłowej wartości pH w wodzie basenowej. Nie dozować do zbiorników wyrównawczych

Zalecane ilości preparatu wprowadzane do basenu:
Ogólnie: dla podwyższenia o 0,1 wartości pH należy wprowadzić 100 g preparatu na każde 10 m3 objętości basenu.
Np. dla podwyższenia wartości pH o 0,1 (np. z pH 7,0 do 7,1) do basenu o obj. 50 m3 należy wprowadzić ok. 500 g preparatu Benamin PLUS.
Przy stosowaniu Benamin pH Plus w dozowaniu automatycznym należy przygotować 5% roztwór środka (500 g pH Plus i 10 l wody)
W przypadku wody o podwyższonej twardości może istnieć potrzeba zastosowania większej ilości preparatu.

PRZECHOWYWANIE
Preparat należy przechowywać w opakowaniach zamkniętych w chłodnym i suchym pomieszczeniu, z dala od produktów spożywczych, napojów i substancji łatwopalnych.

OPAKOWANIE Wiaderko 4 kg

Atest PZH HK /W / 0456/ 03/ 2002 z dn. 24.09.2002 r.

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie lub pomocy w doborze odpowiednich preparatów do kondycjonowania wody w basenie?

Zapraszamy do kontaktu
tel. 604 551 268

e-mail: biuro@vimaro.pl

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.