BWT BENAMIN ALGICID SUPER 10l

BWT BENAMIN ALGICID SUPER

- płynny silnie skoncentrowany preparat zwalczający istniejące glony i grzyby oraz zapobiegający ich rozwojowi, może być stosowany zarówno przy dezynfekcji chlorowej jak i tlenem aktywnym, nie zawiera chloru. Opakowanie 10 l.

BWT BENAMIN ALGICID SUPER 10 l

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
Benamin ALGICID SUPER jest płynnym preparatem do zwalczania glonów i bakterii. Zawiera związki amonowe (czwartorzędowe) oraz substancje zapachowe, nie zawiera chloru. Własności: niebieska ciecz

DZIAŁANIE
Benamin Algicid Super jest skutecznym środkiem nie zawierającym chloru, silnie zwalczającym algi. Preparat ten nie może jednak całkowicie zastępować chloru jako środka dezynfekującego wodę basenową. Algicid super doskonale się sprawdza jako środek wspomagający utrzymanie krystalicznie czystej wody. Najlepszą formą jest profilaktyczne, systematyczne stosowanie.

Wilgoć i ciepło w pomieszczeniach basenowych to optymalne warunki dla rozwoju grzybów. Benamin Algicid Super działa również grzybobójczo i jako 5% roztwór może być regularnie stosowany na powierzchniach przybasenia. Ryzyko rozmnażania alg wzrasta przy silnym nasłonecznieniu wody, wysokich temperaturach oraz po obfitych deszczach. W takich wypadkach należy zwiększyć dawki dozowanych chemikaliów.

SPOSÓB STOSOWANIA / DAWKOWANIE
Benamin ALGICID SUPER nie powoduje powstawania białych plam na ściankach basenu, dlatego może być stosowany w postaci nierozcieńczonej (wymagane jest jednak równomierne rozprowadzenie środka po powierzchni wody).
Zalecana ilość preparatu wprowadzana do basenu o pojemności 10 m3:
a) do wstępnego czyszczenia ścian basenu: rozcieńczyć 150-250 ml preparatu w 10 l wody, ściany i dno basenu zmywać za pomocą gąbki.
a) w przypadku pierwszego napełnienia basenu wodą 150-200 ml / 10m3
b) w przypadku dużej ilości glonów w wodzie basenowej 200-300 ml / 10 m3
c) w czasie normalnej eksploatacji (1 x tydzień) 40- 60 ml / 10m3
Przy wysokiej temperaturze powietrza (okres letni) i dużej ilości osób kąpiących się może być konieczna wyższa dawka dozowanego środka.
Wartość pH ustawić na poziomie 7,2 - 7,6 przy pomocy środka Benamin MINUS lub PLUS.
Należy regularnie sprawdzać zawartość chloru i wartość pH!

PRZECHOWYWANIE
Preparat należy przechowywać w opakowaniach zamkniętych w chłodnym i suchym pomieszczeniu, z dala od produktów spożywczych, napojów i substancji łatwopalnych. Należy chronić przed mrozem.

Atest PZH HK /W / 0456/ 02/ 2002 z dn. 24.05.2002 r.

DOSTĘPNE OPAKOWANIA
- Butelka 1 l,

- Kanister 10 l
- Kanister 25 l

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie lub pomocy w doborze odpowiednich preparatów do kondycjonowania wody w basenie?

Czas realizacji: 5-10 dni roboczych

Zapraszamy do kontaktu
tel. 881 550 777
e-mail: biuro@vimaro.pl

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.