BAYROL DESALGINE G20 30kg

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1141406-bayrol
 • Producent: BAYROL

BAYROL DESALGINE G20

- silie skoncentrowany środek w płynie o szerokim spektrum działania, skuteczny przeciw wszystkim typom glonów. Produkt dodatkowo klaruje wodę, posiada substancje zapachowe, ma obojętne pH, nie zawiera chloru i metali ciężkich. Nie pieni się więc zalecany do stosowania w publicznych jak i prywatnych basenach wyposażonych w wiele atrakcji wodnych. Opakowanie 30 litrów.

Zapobieganie tworzeniu się i rozrastaniu glonów

BAYROL DESALGINE G20

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU I DZIAŁANIE

Desalgin G20 Zalecany szczególnie do stosowania w basenach wyposażonych w sztuczną falę, sztuczny nurt, wodospady, masaże i inne atrakcje wodne. Nie pieni się nawet w przypadku znacznego przedozowania. Działa skutecznie i długotrwale przeciwko wszystkim rodzajom glonów. Posiada dodatkowo właściwości klarowania wody (usuwa zmętnienie). Desalgin G20 jest bardzo ekonomiczny w użyciu dzięki bardzo dużej zawartości aktywnych składników i niewielkim dawkom. Posiada obojętne pH, nie zawiera chloru i metali ciężkich.


Desalgin G20 ma postać niebieskiej cieczy o charakterystycznym zapachu i zawiera mieszaninę amin czwartorzędowych.

Pierwsze dozowanie – 1 l preparatu Desalgin G20 na 100 m³ wody w basenie.
Dozowanie cotygodniowe – raz na 1 – 2 tygodnie dozować 0,1 - 0,3 l preparatu na 100 m³ wody w basenie. Niższe wartości dotyczą basenów krytych, a wyższe basenów otwartych z podgrzewaną wodą.
Przy dużej ilości osób korzystających z kąpieli, po burzach, w czasie wysokich temperatur powietrza oraz po pojawieniu się śliskich osadów w basenie zalecane jest zwiększenie dawki lub częstotliwości dozowania.
Po pojawieniu się glonów – dozować 2,5 l Desalgine G20 na 100 m³ wody oraz przechlorować szokowo basen używając 100 tabletek Chloriklar (lub 2000 g granulatu Chlorifix) na 100 m³ wody w basenie najlepiej po uprzednim rozpuszczeniu w plastikowym wiadrze.
Przed dozowaniem sprawdzić odczyn pH wody i w razie potrzeby skorygować do optymalnej wartości pH = 7,0 - 7,4.

Opakowanie: kanister 30l

Zagrożenia (R)

 • R 51/53 – Działa toksycznie na organizmy wodne; może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym.

Sposób prawidłowego postępowania (S)

 • S 2 – Chronić przed dziećmi.
 • S 24/25 – Unikać zanieczyszczenia skóry i oczy.
 • S 29/35 – Nie wprowadzać do kanalizacji, a produkt i opakowanie usuwać w sposób bezpieczny

Postępowanie w przypadku pożaru

 • Zalecane środki gaśnicze - preparat nie jest palny. Środki gaśnicze odpowiednie do materiałów magazynowanych w bezpośrednim sąsiedztwie.
 • Nieodpowiednie środki gaśnicze - nie określa się.
 • Szczególne zagrożenia ze strony produktów spalania i wydzielających się gazów - podczas pożaru powstają produkty pirolizy i niepełnego spalania. Wdychanie produktów rozkładu może powodować poważne skutki zdrowotne.
 • Specjalne wyposażenie ochronne strażaków - wyposażenie strażaków dostosować do lokalnych warunków akcji gaśniczej, zalecane jest pełne wyposażenie bojowe z aparatami oddechowymi.
 • Inne informacje - sąsiednie pojemniki chłodzić wodą. W przypadku wydzielania się substancji z rozkładu preparatu, pokrywać uciekające opary mgiełką wodną.

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie lub pomocy w doborze odpowiednich preparatów do kondycjonowania wody w basenie?

Zapraszamy do kontaktu
tel. 604 551 268

e-mail: biuro@vimaro.pl

WAŻNE WSKAZÓWKI

 • Przed dozowaniem sprawdzić odczyn pH wody i w razie potrzeby skorygować do optymalnej wartości pH = 7,0 - 7,4.
 • Dozować w pobliżu dysz napływowych
 • W przypadku pojawienia się śliskich osadów w basenie zwiększyć częstotliwość dozowania.
 • Nie rozcieńczać preparatu. Dozowanie powinno być regularne i w wymaganej ilości.
 • Nie stosować preparatu w zarybionych zbiornikach.
 • Algicydy mają działanie zapobiegawcze i działają tylko wtedy, jeśli jest odpowiednia stężenie algicydu w wodzie. Odpowiednie stężenie oznacza, że dawka musi być uzupełniane regularnie. vimaro.pl

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.