BWT BENAMIN QUICKFLOCK FLUSSIG 1l

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 96802-bwt
 • Producent: BWT - Best Water Technology
 • Cena katalogowa: 86,96 zł
 • Rabat: -13,04 zł (15 %)
 • 73,92 zł
 • szt.

BWT BENAMIN FLOCK FLUSSING

- bardzo aktywny, gotowy do użytku,płynny preparat do koagulacji zanieczyszczeń. Do stosowania w małych basenach ogordowych z filtrem piaskowym. Małe opakowanie 1 l.

Koagulacja zanieczyszczeń

BWT BENAMIN FLOCK FLUSSING 1 l

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

Benamin QUICKFLOCK jest to bardzo aktywny, gotowy do użytku preparat stosowany do strącenia w postaci kłaczków drobnych zanieczyszczeń i zawiesin koloidalnych. Preparat zawiera polichlorek glinu
Własności: płynny preparat pozbawiony barwy i zapachu.

DZIAŁANIE
Benamin QUICKFLOCK jest stosowany jako koagulant do usuwania najdrobniejszych zanieczyszczeń z wody basenowej. Osiągnięcie najlepszego efektu sedymentacji - wartość pH wody basenowej musi zawierać się w granicach pH 6,8 - 7,2.

SPOSÓB STOSOWANIA / DAWKOWANIE
Benamin QUICKFLOCK należy wlewać do skimera. W celu zwiększenia zdolności adsorpcyjnej filtru piaskowego należy zastosować od 200 do 400 g preparatu na 1 m2 powierzchni filtracyjnej. Ilość tą należy wlać - po uprzednim przepłukaniu filtra wodą - przy włączonej pompie cyrkulacyjnej do skimera.
Przeprowadzanie procesu sedymentacji zalecane jest dopiero wtedy, kiedy zawiesin koloidalnych nie można usunąć za pomocą zwykłej filtracji wody, a nawet po zwiększeniu zdolności adsorpcyjnej filtra.
W tym celu do basenu o pojemności ok. 50 m3 należy wlać równomiernie na całej powierzchni od 500 do 1000 g preparatu Benamin QUICKFLOCK. Aby tworzące się w procesie flokulacji kłaczki mogły opaść na dno basenu, instalacja filtracyjna musi być wyłączona z pracy. Po kilku godzinach zgromadzony osad może zostać ostrożnie usunięty.

PRZECHOWYWANIE

Preparat należy przechowywać w opakowaniach zamkniętych w chłodnym i suchym pomieszczeniu, z dala od produktów spożywczych, napojów i substancji łatwopalnych.

OPAKOWANIE Butelka 1 litr

Preparat Benamin QUICKFLOCK jest przeznaczony do stosowania wyłącznie w basenach prywatnych.

Atest PZH HK /W / 0456/ 03/ 2002 z dn. 24.09.2002 r.

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie lub pomocy w doborze odpowiednich preparatów do kondycjonowania wody w basenie?

Zapraszamy do kontaktu
tel. 604 551 268

e-mail: biuro@vimaro.pl

Wskazówki:

 • Do zmętnienia wody przyczynia się również zbyt wysoka wartość pH, a osady wapnia nadają jej dodatkowo szaromleczny kolor. Niewielkie cząsteczki rozpuszczonych i nierozpuszczonych substancji powodujących mętność wody nie są zatrzymywane na filtrze.
 • Sposób użycia:
  najpierw należy doprowadzić pH do idealnego zakresu między 7,2 a 7,6. Następnie przy pracującej pompie obiegowej powoli wlewać do skimera Quickflock, w ilości 200 ml na każde 10 m

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.