Inwerterowa pompa basenowa Aquagem VSP

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: VSP11
 • Producent: Aquagem
 • Cena katalogowa: 2 687,55 zł
 • Rabat: -188,13 zł (7 %)
 • 2 499,42 zł
 • szt.

Inwerterowa pompa obiegowa Aquagem VSP

- Aby znacząco ograniczyć koszty eksploatacji Twojego basenu, co najmniej o 60 %, proponujemy unikalne i pierwsze na polskim rynku pompy inwerterowe VSP przeznaczone do basenów prywatnych. 

Inwerterowa pompa obiegowa VSP

Do wyboru w opcjach 3 modele:

 • VSP 11
 • VSP 15
 • VSP 22

Inwerterowe pompy obiegowe to nowość na rynku polskim, są to energooszczędne pompy służące do tłoczenia wody basenowej. Inwerterowa pompa VSP posiada wbudowany własny sterownik czasowy, umożliwiający wybór 4 nastaw czasowych w ciągu każdej doby. Pozwala to na ustawienie pracy pompy adekwatnie do najkorzystniejszej taryfy na dostawę energii elektrycznej. Dzięki temu rozwiązaniu unikamy konieczności instalowania osobnego sterownika pompy, co w przypadku nowo budowanych basenów obniża koszt inwestycji. Dodatkowo sterownik czasowy posiada wbudowaną przetwornicę częstotliwości prądu. Poprzez zmianę częstotliwości prądu zasilającego silnik pompy, można zmieniać jego obroty, a przez to pobieraną moc, co w istotny sposób obniża koszt zużycia energii elektrycznej. Można wybrać jedną z 35 prędkości obrotowych silnika elektrycznego w różnych trybach pracy pompy – obroty niskie, średnie lub wysokie, w zależności od stanu pracy pompy (filtracja, płukanie czy praca w nocy). Obroty można zmieniać w skokach co 50 1/min. Po włączeniu, inwerterowa pompa VSP uruchamia się zawsze z najwyższymi obrotami 2900 1/min, bez względu na wybrany wcześniej tryb pracy czy ustawione obroty. Rozruch ten trwa jedną minutę i umożliwia zassanie wody i odpowietrzenie pompy. Następnie inwerter ustawia obroty na wybranym wcześniej poziomie. Przyjazny interfejs pompy VSP zapewnia intuicyjną obsługę. Wszystkie ustawienia wprowadzamy za pomocą przycisków na dużym (8”), czytelnym ekranie dotykowym, który stale pokazuje parametry bieżącej pracy: pobieraną moc, jej obroty w 1/min, aktualny czas oraz numer aktualnej nastawy czasowej z czasami włączenia i wyłączenia pompy. Pompy obiegowe do prywatnych basenów emitują stosunkowo niewielki hałas, który potrafi być jednak bardzo dokuczliwy, zwłaszcza jeśli pompa jest umieszczona wewnątrz budynku mieszkalnego. Po zastosowaniu inwerterowej pompy VSP i wybraniu trybu pracy „średnie obroty”, prędkość obrotowa pompy zmniejsza się do 2000 1/min, lecz można ją dalej zmniejszyć ręcznie do żądanego poziomu. Zmniejszenie obrotów silnika redukuje generowany przez pompę hałas, co znacząco podnosi komfort wypoczynku przy domowym basenie. Pompa VSP przy obrotach rzędu 2000 1/min pracuje ciszej od domowego klimatyzatora.

Jakie korzyści?

Inwerterowa pompa VSP to bezawaryjna cicha praca, prostota obsługi, nowoczesny design i przede wszystkim mniejsze rachunki za prąd. Spróbujmy to pokazać na poniższym przykładzie typowego basenu prywatnego o wymiarze 4 x 8 m, pojemności 45 m3 i filtrem o średnicy 500 mm, w którym zastosowano inwerterową pompę obiegową VSP11 o wydajności około 12 m3/h i mocy 1,1 kW przy 2900 obrotach na minutę. Przypomnijmy, że inwerter pompy VSP umożliwia standardowe ustawienie trzech trybów pracy.

 • Niskie obroty – stosowane w nocy lub podczas powolnej filtracji.

Obroty domyślne ustawione przez inwerter 1400 1/min.

 • Średnie obroty – stosowane podczas normalnej filtracji.

Obroty domyślne ustawione przez inwerter 2000 1/min.

 • Wysokie obroty – stosowane podczas płukania filtra.

Obroty domyślne ustawione przez inwerter 2900 1/min.

Domyślne obroty pompy można zmieniać w skokach co 50 1/min. Załóżmy, że pompa pracuje przez 12 godzin dziennie, sezon kąpielowy trwa 5 miesięcy (około 150 dni), a całkowity, średni koszt 1 kWh wynosi brutto około 0,55 zł/kWh (styczeń 2020). Wyniki pokazano w tabeli nr 2, przy czym pobór mocy przez pompę spisano z wyświetlacza pompy VSP11, zamontowanej na małym prywatnym basenie.

Zwróćmy uwagę, że zmniejszenie obrotów pompy z 2900 1/min na 2000 1/min, czyli o 31% powoduje spadek mocy pobieranej przez pompę z 0,912 kW na 0,344 kW, czyli o 62%. Wynika to z charakterystyki pracy silników indukcyjnych prądu zmiennego. Przy pracy pompy basenowej jednobiegowej (bez inwertera), roczny koszt energii wyniesie około 903 zł. Po zastosowaniu pompy z inwerterem VSP11 i wybraniu trybu normalnej filtracji z domyślną prędkością 2000 1/min, roczny koszt energii będzie o 62% mniejszy i wyniesie około 340 zł, czyli oszczędność wyniesie 563 zł. Zmniejszając dalej obroty pompy można uzyskać jeszcze większe oszczędności. W przypadku basenów wewnętrznych użytkowanych przez cały rok oszczędności w zużyciu energii elektrycznej będą jeszcze większe, a koszt zakupionej pompy inwerterowej VSP11 zwróci sięnajdalej w ciągu 3 lat.

 

 

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.